Milletvekillerinin geneli için birçok sıfata alışmıştık ancak dönem cumhurbaşkanı şimdi de “Milli Milletvekili” tabirini literatürümüze sokmayı başardı.

Göreve geldiği süreç sonunda takip ettiği Cumhurbaşkanlığı Politikası ile siyasi literatürde görülmemiş işlere imza atan Tayyip Erdoğan, açıklamaları ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Oturduğu koltukta siyasi hayatına devam ederken “400 milletvekili verin bu iş huzur içinde çözülsün” diyerek milletvekili koltuklarına da göz diken Erdoğan, seçim siyasetinden uzak durması yönünde kendisine yöneltilen eleştirileri pek dikkate almış gibi görünüyor!

Öyle ya, kendisi hedef büyütmüş ve işi spesifikleştirmiş. Öncesinde oturduğu Cumhurbaşkanlığı koltuğunda 400 milletvekilini isteyen Erdoğan şimdi bu sayıyı 550’ye çıkarmış. Üstelik bir de şart koşuyor “Milli Milletvekili” diye.

Efendim, gençler arasında “milli” tabirinin ne anlama geldiği herkesçe malum. Ha bir de spor dallarında yer alıp “milli” olmak var. Erdoğan açıklamalarında bunları mı kastetti bilemiyoruz. Ancak görünen bir gerçek var ki o da bulunduğu makam gereği partilere ve seçime tarafsız kalması gereken bir yerde durması gerekirken olur olmaz istekler ile karşımıza çıkması.

550 milli milletvekili İstemek 02 550 Milli Milletvekili İstemek
Aynı partide olduğu dönemler sonrasında da aralarından su sızmayan iki kafadar

Üstelik eleştiriler de kendisini yıldırmıyor. Aksine “Beni öldürmeyen darbe daha da güçlendirir” sözünü şiyar edinmişçesine, hedef büyütüp daha da farklı hamleler ile karşımıza geliyor.

Soruyorum efendim şimdi size; Milli milletvekili nedir Allah aşkına? Sporcu mudur? Cinsel ilişkiye girmiş kişi midir? Nedir bu milletvekili? Yok eğer aklıma gelen şey ise olay tam bir fecaattir.

Zira komşular ile “0” geçimin hüküm sürdüğü ve her gün şehit haberlerinin geldiği şu günlerde, eğer olay “Kürtlük-Türklük” temelli bir ayrışma ise işin rengi fazlası ile bulanık en başından söyleyeyim.

Adını isterseniz açılım koyun, isterseniz Kürt sorununun çözümü.. .İşler verilen bunca emekten sonra bir noktaya gelmiş durumda. Üstelik sizin ellerinizle geldi bu noktaya. Siz bu kadar aşama alınan bir noktada tutup “milli” tabirini Kürtler ve kendilerini temsil eden siyasi partiyi dışlama adına yapıyorsanız bu halk size 7 haziranda yaptığından çok daha büyük bir sille indirir.

Tutup adam akıllı açıklamanız lazım o nedenle; Nedir bu milli milletvekili diye? Açıklayın ki zihnimiz aydınlansın. Cahil tarafta duran bizler öğrenelim ağızdaki bakla neymiş diye? Hem seversek biz de kullanalım bu “milli” tabirini olur olmaz şeylere.

Mesela patronlar işe birini alırken “milli misin?” diye sorsun başvuran insanlara. Milli mühendisler çalışsın fabrikalarda. Milli doktorlar iyileştirsin hastaları. Çöplerimizi milli çöpçüler temizlesin.

Rica ediyorum açıklayın ki biz de muasır medeniyetler seviyesine erişelim. Her şeyimizi millileştirelim. Milletin vekili olacak kişiler milli olacaksa her şey milli olmalı çünkü, nemize lazım…! Son olarak bir şarkı armağan etmek istiyorum sözlerin sahibine. Verdiği mesaj ise fazlası ile açık; Hakan Taşıyan – Gözünü Toprak Doyursun

 

One comment

    • Hello, guest
    • Başta milli olmuş anladım ne yalan söyliyeyim. şaka bir tarafa  Kürt, Ermeni, Ezidi, Alevi değil Türk, Sünni, Muhafazakar safkan milletvekili isteniyor. sonra bölücü biz oluyoruz.

    FACEBOOK YORUMLARI