Başak kadını – Kova erkeği ilişkisinin başarısı aslına bakarsanız tamamıyla Başak kadınının sabrına bağlıdır. Kova erkekleri hiç bana kızmasın, eğri oturup doğru konuşalım… Kova erkeğinin genel olarak dalgın, unutkan bir hali vardır. Tahmin edebileceğiniz gibi bu da düzen, disiplin hastası Başak kadınını çileden çıkartır. Kova erkeği onu sıkmayacak, soru sormayacak bir sevgili isterken, Başak kadını ilişkisinde istikrar arar. Aslına bakarsanız, bu ikilinin bir araya gelme sebebi de tam olarak budur; birbirlerinde gördükleri farklı noktalardan etkilenirler. Çünkü ikisinin de hayat amacı, olaylara yaklaşımları bambaşkadır.

başak kadını kova erkeği uyumu 02 Başak Kadını Kova Erkeği Uyumu

Bir Başak kadını için, bu ilişkiyi sürdürebilmenin anahtarı sabırdır demiştim. Yani bir diğer deyişle, ilişki boyunca Başak kadını neredeyse annelik rolünü üstlenir. Kova erkeğinin idealistlik eğilimi vardır; dünyayı değiştirmek ister fakat karşısına çıkan ilk engelde umudu kırılır. İşte tam da bu noktada, sevgilisi Başak’ın kollarına koştuğunda, karşısında onu dinleyecek, teselli verecek birini ister. Ona koşulsuz tapılmalı, tüm istekleri yerine getirilmeli; ancak sevgilisi onu hayatının merkezine koyduğunda mutlu olabilir. Eğer Başak kadını bu görevi üstlenmeyi kabul eder ve layıkıyla yerine getirirse, zaman içinde Kova da bu ilişki için fedakarlık yapmaya başlayacaktır. Herkes gibi o da partnerinde uyum arar, uyumu yakaladığına inandığı kişi için emek vermek ister.

başak kadını kova erkeği uyumu 03 Başak Kadını Kova Erkeği Uyumu

Bu çiftin hiç mi uyan bir yönü yok diyenleri duyar gibiyim… Tıpkı Başak gibi, Kova da sadakatsizlikten hiç hoşlanmaz, yalan ve entrikadan uzak durmayı tercih eder. Hayatlarında bu tip insanlara yer vermekten kaçınırlar. Her ikisinin de manevi yönü yüksektir, dostlukları ve aileleri maddi konuların önündedir.

Başak Kadını Kova Erkeği Cinsel Uyumu

başak kadını kova erkeği uyumu 04 Başak Kadını Kova Erkeği Uyumu

İlişki anlamında pek uyum sağlayamayan bu çiftin, yatakta uyumlu olacağını beklemek hata olur. Her iki taraf da ilişki başında takındığı soğuk, mesafeli tutumunu yatakta da sürdürür – ilk hareketi hep karşıdan bekler. Bu yüzden Kova erkeği bekaretin simgesi Başak kadını yerine, cinsel anlamda daha ateşli burçlarla daha sağlıklı bir cinsel uyum yakalayacaktır. Kısacası, kaderin cilvesi sonucunda bir araya gelen bu iki farklı karakterin, ilişkilerinde ahenk yakalamaları zor olduğu gibi, cinsel hayatlarını tutuşturacak bir kıvılcımın oluşması da imkansıza yakındır.

 

5 comments

    • Hello, guest
    • Lüks Leman Ablanın bir kova burcu sevgilisi olmuş, sepetlemiş bunu herhalde, hıncını tüm kova erkeklerinden çıkarmış gibime geldi.
      • aynen kardesim haklısın :) dagınıkmıs unutkanmıs kova erkekleri ben ilk defa duyuyom bu özellikleri :) oysaki kova burcuyum :) buna denk gelen kova delik miş bence :D

    FACEBOOK YORUMLARI