Çoğu erkeğin hayali olan gerçek bir şehirden bahsedeceğim bugün. Bir erkeğe üç kadın düşen ve bu durumun normal karşılandığı bir şehir var dünyada. Bize biraz uzak ama olsun, azimle bu mesafeyi aşacak arkadaşlarım var çevremde!

Çin’in Guangdong eyaletindeki Dongguan şehrinde neredeyse her erkeğin üç kız arkadaşı var ve bu durum oldukça olağan karşılanıyor. Hatta tek kız arkadaşı olan erkekler için bu durum utanç verici olarak nitelendiriliyor.

bu Şehirde bir erkeğe Üç kadın düşüyor 02 Bu Şehirde Bir Erkeğe Üç Kadın Düşüyor

İş bulmak Kız Arkadaş bulmaktan Daha Zor!

Eyalette üretimin merkezi olarak bilinen Dongguan şehrinde yerel patronların erkek işçi yerine kadın işçileri, daha güvenilir oldukları gerekçesiyle, tercih etmeleri sonucu böyle bir nüfus eşitsizliği çıkmış ortaya. news.com.au’nun haberine göre, yerel televizyona konuşan bir adam (Li Bin), bu şehirde iş bulmanın kız arkadaş bulmaktan daha zor olduğunu söylüyor ve sözlerini şöyle tamamlıyor, “Benim üç kız arkadaşım var ve hepsi birbirinden haberdar. Bir çok arkadaşımında bu şekilde birden fazla kız arkadaşı var!”

bu Şehirde bir erkeğe Üç kadın düşüyor 05 Bu Şehirde Bir Erkeğe Üç Kadın Düşüyor
Bu örnekte 2 tane düşmüş

Xiao Lin adlı bir başka erkek ise durumu ‘çok normal’ olarak tanımlayarak “Genç ve güzel işçi kızlar her yerdeler. Onlarla birlikte olmak da çok basit ve kolay. Neden bir kaç tane kız arkadaşım olmasın ki? Hem burada sadece bir kız arkadaşa sahip olmak utanç verici bir şey, tek kız arkadaşınız varsa herkes size güler!”  diyor ve gençler arasında çoklu ilişkilerin normal karşılandığını sözlerine ekliyor.

bu Şehirde bir erkeğe Üç kadın düşüyor 06 Bu Şehirde Bir Erkeğe Üç Kadın Düşüyor
thug life

A Yi isimli işsiz bir erkek ise hayret verici şu cümlelerle içinde bulunduğu durumu tanımlıyor: “Burada, Dongguan’da bir çok kadın var ve onlar para istemiyor, sadece erkek istiyorlar!”

Kadınlar Diğer  Partnerleri Yok Sayıyor

Yaşanan bu durum o kadar normalleşmiş ve kabul edilmişki, Guangdong Kadın Hakları Departmanı bile durumu normal olarak görüyor ve “Kadınlar diğer partnerleri yok sayıyorlar, çünkü kadınların kendi aralarında yaptıkları bu düzenleme yalnız kalmaktan çok daha kolay” şeklinde tanımlıyor.

bu Şehirde bir erkeğe Üç kadın düşüyor 07 Bu Şehirde Bir Erkeğe Üç Kadın DüşüyorBu haberin ülkemizde yayılmasından sonra kaç kişi, daha doğrusu kaç erkek Dongguan’a doğru yola çıkar bilinmez. Ama yazının başında da belirttiğim gibi bu mesafeyi aşacak azimde tanıdıklarım var benim ve sırf onlara kolaylık olsun ve lokasyon konusunda fikir versin diye buradan Dongguan’a olan mesafeyi gösterir haritayı da ekleyeyim buraya. Belki birilerinin işine yarar. Kim bilir :))

bu Şehirde bir erkeğe Üç kadın düşüyor 01 Bu Şehirde Bir Erkeğe Üç Kadın Düşüyor
Uçakla Sadece 14 Saat 30 Dakika!
bu Şehirde bir erkeğe Üç kadın düşüyor 09 Bu Şehirde Bir Erkeğe Üç Kadın Düşüyor
Çin’li kızlar Türkiye’ye selam yollarken…
kur7ulus’in profil fotoğrafı
içeriks editörü

5 comments

    • Hello, guest

    FACEBOOK YORUMLARI