New York’ta çalıştığı özel bir şirketin CEO’su tarafından cinsel tacize uğradığı  iddiasıyla şikayetçi olan Hanna Bouveng, dava sonucunda haklı bulunarak 18 milyon dolar değerinde rekor tazminat kazandı!

ABD’de 25 yaşındaki Hanna Bouveng, çalıştığı “New York Global Group” adlı şirketin CEO’su Benjamin Wey’e açtığı davada, cinsel taciz nedeniyle tazminat olarak 850 milyon dolar talep etti.  Bouveng, Benjamin Wey’in şirket CEO’su olması nedeniyle mesleki statüsünü kullanarak, kendisini cinsel ilişkiye zorladığını ve dört kez rızası dışında Wey ile cinsel ilişkiye girdiğini iddia etti. Wey’in, erkek arkadaşı olduğunu öğrenmesiyle kendisini işten kovduğunu ve kovulduktan sonra dahi taciz mesajları attığını belirtti.

%name Cinsel Tacize Rekor Tazminat!

Yaşadıkları nedeniyle psikolojik travma geçiren ve psikolojisi bozulduğu için kimseyle derdini paylaşamadığını belirten Bouveng, İsveç vatandaşı olması nedeniyle eski patronu Wey’in çalışma iznini de iptal ettirmesinden korktuğunu belirtti. Açılan maddi ve manevi tazminat davasının sonunda, mahkeme Hanna Bouveng’e şirketin yönetim kurulu tarafından 18 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi.

There are no comments yet

    • Hello, guest

      FACEBOOK YORUMLARI