Bugün şöyle çoluk çocuk pazar keyfi yapalım!!! Hem miniklerin gönlü olsun, hem de biz onlarla birlikte neşelenelim. Her yaş grubundan çocuğu mutlu etmek için farklı seçenekleri sizler için araştırdım:

KidZania İstanbul Ramazan Şenlikleri

Kidzania, 16 ülke ve 19 şehirde faaliyet gösteren küçülmüş bir gerçek dünya. Yarattığı farklı konseptiyle, çocuklara eğlenirken hayat tecrübesi kazandırmayı ve öğretmeyi amaçlıyor. Bu yıl 28 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında da Ramazan temalı etkinlikler yer alacak. Hacivat-Karagöz oyunlarından, Hacivat ve Karagöz’ün yapımına, orta oyun örneklerinden, şerbet ve macun ikramlarına kadar, birçok Ramazan geleneği çocuklara öğretilecek ve birebir tecrübe etmeleri sağlanacak. Pazar gününü ailecek hem eğlenip hem öğrenerek geçirmek istiyorsanız, KidZania sizin için doğru adres derim!

Kırmızı Başlıklı Kaz

Yerinde duramayan, zıp zıp zıplayan bir kazın öyküsünü izlemek ister misiniz? Yani, en azından evin küçük bireyi/bireyleri ilgilenir diye düşünüyorum. O halde, Kırmızı Başlıklı Kaz oyunu tam size göre. Bu kaz çocuklarla birlikte eğlenip, şarkı söylemeyi, dans etmeyi de çok seviyor! Mall Of İstanbul MOİ Sahne’de sergilenen bu oyun, miniğinize neşeli kahkahalar attırmayı garanti ediyor!

GalleryChar 1900x900 JusticeLeague 52ab8e54d0a6f0.42170553 Çocuklarınızla Çocuk Olun!

Dc Comics Kahramanları İstanbul’da

Biraz da büyük çocukları düşünelim… Dc Comics’in “Justice League” serisi hayranlarına güzel haberlerim var. Justice League’in kahramanları Batman, Süpermen, Wonder Woman ve Green Lantern 12 Temmuz’a kadar her hafta sonu Kanyon’da hayranlarıyla buluşacak. Yapılacak etkinlikler arasında kahramanlarla fotoğraf çektirme, 3 boyutlu maket yapma, tırmanma duvarına tırmanma ve Dc Comics Sergisi’ni gezme de var. Çocuğunuza en sevdiği kahramanlarla birlikte bir gün yaşatmak istiyorsanız, önceden 0212 317 53 30 no’lu telefonu arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekli.

1 Film, 1 Kitap

1 Film: Terminatör (İlk 4 Film)

Bugünkü filmimiz Terminator: Genisys değil. Terminatör: Genisys’i vizyona girer girmez seyretmediyseniz ve bu pazar gününde yapacak daha iyi bir işiniz yoksa gelin bir çılgınlık yapın ve yaklaşık 10 saat sürecek bir maceraya atılarak Terminatör serisinin ilk dört filmini birden izleyin. Seriyi hatırlayarak ben size ön ayak olayım isterseniz;

1. Film, The Terminator, 1984 yapımı. İnsanlığın makinelerle ilk imtihanı! 126 dk.

2. Film, Terminator 2: Judgment Day, 1991 yapımı. Makineler artık sıvı metal formundadır ve Sarah Connor’ın işi iyice zorlaşmıştır. 137 dk.

3. Film, Terminator 3: Rise of the Machines, 2003 yapımı. Kadın formunda savaşçı makineyi gördüğümüz film. Bordo ceketiyle hiç de insanlığın sonunu getirmek isteyen biri gibi görünmüyordu halbuki! 109 dk.

4. Film, Terminator Salvation, 2009 yapımı. Seride Arnold Schwarzenegger’in yer almadığı tek film. Belki de bu sebeple serinin şu ana kadarki en vasat filmi bu oldu ama yine de izlemeye değer. 115 dk.

Filmleri tek tek anlatma gereği duymuyorum canlar, çünkü biliyorum ki Termiator hayranı değilseniz ne kadar da anlatsam eksik kalacak, yok eğer zaten siz de benim gibi Terminator olsu demirden olsun diyorsanız zaten anlatcağı her şeyi biliyor olacaksınız.

Gelin siz de benim gibi yapın ve yağmurlu ve kasvetl bir günde yapılacak en iyi aktiviteyi gerçekleştirin. Forza Terminator!

ps. Hafta içi de sinemada Terminator: Genisys‘i izlemeyi ihmal etmeyin!

terminator Çocuklarınızla Çocuk Olun!

1 Kitap: Toprak Ana, Cengiz Aytmatov

2008 yılında 79 yaşında hayatını kaybeden Kırgız yazar ve söz ustası Cengiz Aytmatov ile henüz tanışmadıysanız işte fırsat ayağınıza geldi. Dışarıda kara bulutlar, yağmur ve kasvet var! Yapacak bir şeyiniz de yok. Gelin kapılarınızı Kırgızistan’ın büyülü kelimeleri ile süslü bozkırına açın ve Cengiz Aytmatov’a kulak verin. Daha ilk sayfalardan roman sizi saracak, olduğunuz yerden alıp Toprak Ana’nın dünyasına götürecek ve insan sevgisinin, çalışkanlığının, fedakarlığının o sımsıcak dünyasına götürecek. 143 sayfalık Toprak Ana’yı başladığınız gibi bitireceğinizden ve damağınızda hala daha Aytmatov tadı varken, büyük ustanın Gün Olur Asra Bedel, Cemile, Beyaz Gemi, Cengiz Han’a Küsen Bulut gibi diğer kitaplarını da okumak için can atacağınızdan eminim.

Bu arada unutmadan; Selvi Boylum Al Yazmalım’ı Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın eşsiz oyunculukları ile biliriz ama bu filmin senaryosu Cengiz Aytmatov‘un aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti!

Cengiz Aytmatov Çocuklarınızla Çocuk Olun!
Cengiz Aytmatov

There are no comments yet

    • Hello, guest

      FACEBOOK YORUMLARI