Her sene yazın gerçekleştirilen ve Amerikan dizi ve film endüstrisinin en heyecanlı ve malzemesi bol etkinliklerinden biri olan Comic-Con, 2016 yazında da bizleri merakla beklediğimiz yapımların teaser’ları ve fragmanlarıyla baş başa bıraktı.

Ağustosta gösterime girecek Suicide Squad filminden tutun da, 2017 Kasım’ında gösterime girecek Justice League filmine, bu sene kasımda yayınlanacak Doctor Strange’den, yine bu sene kasımda gösterime girecek Fantastic Beasts and Where to Find Them‘eKong: The Skull Island‘danWonder WomanSnowden’a kadar pek çok gişe beklentisi yüksek ve hayranları tarafından iple çekilen filmin görsel açısından oldukça zengin fragmanları internete düştü.

Bunların yanı sıra, televizyonun reyting canavarı yapımları Game of Thrones ve The Walking Dead gibi dizilerin ve daha pek çok dizinin de yeni sezona dair fragmanları görücüye çıktı.

Ağustos ayında Suicide Squad ile başlayacak olan gişe filmleri ve süper kahraman filmleri maratonu 1 sene boyunca sürecek ve bu filmler hem normal formatta, hem de 3 boyut seçenekleriyle sinema izleyicisine keyifli bir görsel şölen sunacak. Televizyonda da aynı şekilde uzun süredir beklenen yapımlar sonbahar ile birlikte geri dönüş yapacak.

Sinemada önümüzdeki aylarda özellikle süper kahraman filmleri kategorisinde oldukça fazla yapım izleyeceğiz gibi gözüküyor. Marvel ve DC‘nin süper kahraman filmleri arasında kıyasıya bir rekabet yaşanacak ve bu bize görsel anlamda keyifli bir seyir sağlayacağı gibi, yapımcı firmalar da bu filmlerden bir hayli kazanacak.

Sinemanın yanı sıra, televizyonda da yeni sezonla birlikte reytingler açısından kıyasıya bir rekabet yaşanacak. Netflix platformunun sunduğu orijinal diziler yine bütün sezon olarak tek bir günde yayınlanacak (Narcos vb.) ve bütün sezonu yalayıp yutmamız gerekecek. Netflix’in dışında, kablolu kanallardaki merakla beklenen yapımlar da izleyiciyle buluşacak. Ancak Game of Thrones hayranları için bekleme süreci 2017 yazına kadar sürecek, çünkü dizinin prodüksiyonu geç başlayacağı için dizi, normal yayın zamanı olan Nisan 2017’den biraz daha geç başlayacak.

Bu arada, şahsi beğenim olan İngiliz dizisi Sherlock‘la ilgili fragmanı da sona saklayarak sizlere sunuyorum. Dizi ve film tarihinin belki de en popüler ve biraz da çatlak dedektifi Sherlock, 2017’de yepyeni 3 bölümüyle bizlerle buluşacak.

Comic-Con’dan, merak ettiğiniz daha pek çok dizi ve filmin fragmanına Youtube’dan ulaşabilirsiniz.

Gökhan Ergüven’in profil fotoğrafı
içeriks sinema editörü

There are no comments yet

    • Hello, guest

      FACEBOOK YORUMLARI