Üniversiteliye Sorduk YouTube kanalı olarak başlattığımız bu projede bize katkı veren bir çok öğrenci oldu. Katkı vermek isteyip de videosunun çekilmesini istemeyen öğrenci arkadaşlarımız da vardı. Bizde onlar için görsel video yerine ses kayıtlarını almayı önerdik. Ve böyle bir video ortaya çıktı. Öğrencilerle yaptığımız diğer söyleşilerin videolarını da ses kaydından sonra izleyebilirsiniz.

Bundan sonraki bölümlerimiz öğretim görevlileri ile olacak. Öğretim görevlileri trailerına göz atabilirsiniz;

Ayrıca videolarımıza altyazı ekleme çalışmalarına başladık.


Projeden haberi olmayan ve ilk kez gören okurlar için amacımızı bu yazıya da eklemek istedim;

“Amacımız engelleri kaldırmak. Bu sebepten dolayı öğrencilerin “Engelliler İçin Bir Dakika” düşünmelerini ve bu düşüncelerini paylaşmalarını istiyoruz. Her 10 kişiden birinin düşüncesi, çözümü gerçekleştirilse bile bu çözüm ve öneriler engelli vatandaşlarımız için bir katkı olur. Bir çok insana göre fark edilmeyen küçük ayrıntılar engelliler için büyük sorunlar olabiliyor.
Örneğin; tekerlekli sandalyeli engelliler için yapılan rampaların önüne arabalar park ediliyor. Bu da tekerlekli sandalyeli engelliler için büyük bir sorun oluyor. Bu rampaların önüne park eden araçlar için cezai işlem uygulanmalı ve denetimlerin sıklaştırılması gerekiyor.”

İzleyen, beğenen ve destekleyen herkese teşekkür ederiz.

Yazar Notu: Bu paylaşımlarda bize katkıda bulunan iceriks.com‘a teşekkür ederim.

There are no comments yet

    • Hello, guest

      FACEBOOK YORUMLARI