akrofobi nedir

Rus amatör fotoğraf sanatçısı Angela Nikolau, ‘dünyanın en tehlikeli ve riskli’ selfielerini korkusuzca çekiyor. 23 yaşındaki Rus güzel Angela Nikolau gökdelenlerin tepesinde, kule vinçlerde, köprülerin zirve noktalarında bakması bile cesaret gerektiren fotoğraflar çekiyor. Nikolau’nun fotoğraf çektiği zirvelere çıkmak şöyle dursun, genç kızın fotoğraflarına bakmak bile yükseklikten korkanlar için cesaret gerektiriyor. Fotoğraflara geçmeden önce Yükseklik Korkusu, Akrofobi nedir ona bir değinelim.

Akrofobi Nedir?

Akrofobi, halk arasında “yükseklik korkusu” olarak da bilinen rahatsızlığın Latince ismidir. Tabii burada kast edilen “korku” bildiğimiz korku olmadığı gibi “yükseklik” tanımı da bildiğimiz yükseklikler değildir…. (devamı ‘Akrofobiye Meydan Okuyan Çılgın İnsanlar‘)

Angela Nikolau

Sosyal medyada 150 bin takipçisiyle ünlü olan Angela Nikolau, yüksek yerlerde çektiği fotoğraflarıyla biliniyor. Nikolau fotoğraf ve adrenalin tutkusunu birleştirdiği bu hobisi için Rusya başta olmak üzere Çin ve Hong Kong gibi bir çok yere seyahat etmekten de geri durmuyor. Bu seyahatlerin bazıları ise haftalarca sürüyor. Angela Nikolau bu tehlikeli hobisine erkek arkadaşını da dahil etmiş durumda. Birçok fotoğrafta ya beraberler ya da erkek arkadaşı Angela’nın fotoğraflarını çekiyor.

Eğer korkusuzca bakmaya hazırsanız işte fotoğraflar…

gökdelenlerin tepesindeki kız 14 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 12 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 11 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 10 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 05 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 06 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 07 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 08 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 09 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 04 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 03 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 02 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!gökdelenlerin tepesindeki kız 01 Gökdelenlerin Tepesindeki Kız: Angela Nikolau!

kur7ulus’in profil fotoğrafı
içeriks editörü

There are no comments yet

    • Hello, guest

      FACEBOOK YORUMLARI