Eğer koç kadını bir partneriniz varsa ve siz de o benim hayatımın aşkı diyorsanız, onun özel olduğunu aklınıza büyük harflerle yazın. Ona sıradan insan muamelesi yapmayıp,  bir de şu size verdiğim tüyoları aklınızın bir köşesine yazarsanız, onun sizinle olmaması için hiç bir neden yok beyler.

İşte koç kadınını uzaklaştırmamak için aklınızda tutmanız gerekenler:

Kararlarını asla değiştirmeyen ve kendi bildiğini daima yapan koç kadının yaptığı programları asla ertelemeyin. Hele iptal etmeyi aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Onun hevesini kursağında bırakmayın. Hele de heveslendirenlerden biri sizseniz, itaat edip onun programına katılın.

Güçlü durun ve çekingen davranmayın onun karşısında. Lafı dolandırmayın, açık ve ve net konuşun. Konu her ne olursa. Öyle ‘bakarız’, ‘bilmiyorum’ gibi kelimeleri lugatınızdan silin.

Kimse aptal yerine konmak istemez, siz de onu da koymayın. Oldu da aptal yerine koydunuz onu, onun içinden zekanızla dalga geçtiğini ve size ‘salak yemin ederim geri zekalı’ dediğini bilin. Onu salak yerine koyarken, o salak siz olmayın.

Onu dinlememezlik, hele önemsememezlik yapmayın. Önemsediği ne varsa söylüyordur, onu mutlaka dinleyin. Arada abartmadan ‘haklısın’ diyip, onun ruhunu okşayın. ‘Yok ya, ne dinlicem ya’  bakışı atıp ‘neyse’ demeyin. Siz ona o bakışı atarken kısa sürede onun gidişine bakacağınızı bilin.

Şunu da unutmayın; Koç kadını çok özel bir varlıktır. Siz ”kazandım onu” diyene kadar elinizden kayıp gidebilir. Bu önerileri dikkate alın ki gerçekten ‘gerçekten kazandım onu” diyebilin.

Serpil’in profil fotoğrafı
içeriks editörü

There are no comments yet

    • Hello, guest

      FACEBOOK YORUMLARI