dünya kitap günü

23 Nisan sadece Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmıyor. Aynı zamanda Dünya Kitap günü olan 23 Nisan’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Dokümantasyon ve Daire Başkanlığı tarafından, Samsun Çarşamba Havaalanı’nda yolculara kitap dağıtıldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ömer BOZKURT yaptığı konuşmada “Bu etkinliğin amacı; kitabın ve okuma alışkanlığının önemini vurgulamak, okumayı özendirmek; yayına, yayın hakkına, düşünce ve ifade özgürlüğüne saygıyı teşvik etmektir” dedi.

Kitabın kültür alışverişini sağlayan, karşılıklı anlayış ve hoşgörüyü geliştiren niteliğinin altını çizen BOZKURT, “Özellikle gençlerin ve çocukların daha çok kitap okumasını teşvik edecek böyle bir gün kapsamındaki etkinliklerin çok önemli olduğuna inanıyoruz. 23 Nisan Dünya Kitap Günü’nde armağan edilen bir kitap da onların okuma alışkanlığı kazanmasında, kitaplarla tekrar buluşmasında küçük ama önemli bir adım olacaktır” diye konuştu.

23 Nisan Dünya Kitap Günü etkinliğinde yolculara; roman, dergi ve çocuklara yönelik yayınlar da dahil olmak üzere 500 adet yayın dağıtıldı.

avatar
içeriks editörü

There are no comments yet

    • Hello, guest

      FACEBOOK YORUMLARI