Terör, istihbarat, yolsuzluk ve kaçakçılık alanında uzmanlaşmış bin polis EGM bünyesinden alınarak opera, bale, tiyatro, tarım ve sosyal hizmetler dairelerinde görevlendirildi. İçişleri Bakanlığı yeni kararı polislere 5 Mayıs’ta tebliğ etti.

Terör, istihbarat, yolsuzluk ve kaçakçılık alanında uzmanlaşmış polisler Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’ne atandı. Son olarak 1776 Emniyet Müdürünün emekli edilmesinin ardından İçişleri Bakanlığı bine yakın polisi de başka kurumlarda görevlendirdi.

Bugün Gazetesi’nden Bilal Şahin’in haberine göre, İçişleri Bakanlığı’nın yeni aldığı karar uyarınca yıllarca Hakkari, Şırnak, Van gibi illerde Terörle Mücadele’de görev yapmış amir ve komiserleri Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubeleri’nde görev alan komiser ve amirlerin bazıları Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne bazıları da Orman Genel Müdürlüğü’ne gönderildi.

GÖREVE İADE DAVASI

Tasfiye edilmek istenen bazı polislerin de nüfus, tarım, tapu, turizm, orman, sosyal hizmetler gibi dairelerde görevlendirildiği öğrenildi. Haberde, hak ihlali yapıldığını belirten polislerin göreve iade için idari mahkemeye başvuracağı belirtildi.

kur7ulus’in profil fotoğrafı
içeriks editörü

There are no comments yet

    • Hello, guest

      FACEBOOK YORUMLARI