Ramazan öncesi sosyal medya kullanıcıları “Ramazan’da Oruç Tutmayana Dayak Haberi İlk Nereden Gelir” başlığıyla anketler yapmış, anketlerin favori illerinden biri de Erzurum olmuştu. Anketlerde Erzurum’u favori olarak gösterenler ne yazık ki haklı çıktı ve ilk dayak olmasa da ilk saldırı haberi Erzurum’dan geldi.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=1L2Dw_mHMNY]

Olay dün saat 10:30 sıralarında Erzurum’un Yakutiye ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerinde bir alışveriş merkezine giden ve üniversite öğrencisi olduğu belirtilen bir kadın, AVM’nin kapalı olması nedeniyle sigarasını yolun kenarında içmeye başladı. Bu sırada Ramazan ayının aynı zamanda hoşgörü ayı olduğunu ve insanların oruç tutana da, tutmayana da saygılı olmak zorunda olduklarını unutan ve “Burada sigara içmeyin. İnsanları tahrik ediyorsun. İçeride için” diyen iki erkek, sigara içen kadına tepki gösterdi. Kadının da erkeklere “Bu durumdan size ne” diyerek karşılık vermesi üzerine taraflar arasında gerilim yaşandı. Olayı gören trafik polisleri hemen duruma müdahale ederek kadın ile iki erkek arasında yaşanan “Oruçta açıkta sigara içiyorsun” tartışmasını sonlandırdı.

Kadının şikayetçi olması üzerine saldırıda bulunan 1 erkek gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Gözaltına alınan kişi bir süre polislerle de tartışmaya girerek kendisinin de kadından şikayetçi olduğunu söyledi.

Serpil’in profil fotoğrafı
içeriks editörü

There are no comments yet

    • Hello, guest

      FACEBOOK YORUMLARI