Şarjı en uzun giden telefon hangisi sorusu hemen hepimizin aklına gelmiştir. Zira artık hayatımızın her yanı aplikasyonlar ve şarj yiyen uygulamalarla dolu. Bir Kickstarter projesi olarak başlayan Janus One bu derdinize deva olacak.

Kickstarter projeleri günümüzde fazlasıyla popüler hale gelmeye başladı. Şirket fonlamalarından gına gelen ve fikrine veya ürününe güvenen insanlar projelerini gerçekleştirip Kickstarter sayesinde kendi fonlarını üretmeye başladılar. Son dönemde Kickstarter üzerinden gerçeğe dönüşen dikkat çeken projelerden biri de Janus One adlı telefon oldu.

Janus one iceriks2 Şarjı En Uzun Giden Telefon : Janus One
Jasus One ortalama bir kredi kartı büyüklüğünde

Her tekno girişim gibi insanlığın bir sorununu çözme fikrine yatırım yapan Janus One girişimcileri ”Şarjı en uzun giden telefonu yapalım” diye yola çıkmışlar. Bu amaçla geliştirdikleri telefonla birlikte 90 gün bekleme süresine sahip bir telefon üretmeyi başarmışlar.

Jasus One’ın Özellikleri

Janus One’ın 90 gün bekleme süresi var ama özellikleri neler diye soranları duyar gibiyiz. Hemen ayrıntılara geçelim. Janus One toplamda 1500 mAh bataryaya sahip ve 500 kişi kaydetme özelliğine sahip bir rehberi mevcut. Günümüz teknolojisinde 1500 mAh bataryanın çok büyük anlam ifade etmediğini düşünebilirsiniz belki ancak bu kapasitede bir bataryanın full hd ekran, batarya canavarı oyunlar gibi düşmanları olmayınca telefonun ömrü de fazlasıyla uzamış oluyor.

Telefonun toplam büyüklüğü ise neredeyse bir kredi kartı kadar. Ayrıca telefon yapımcıları Janus One’ın su geçirmez olduğunu da gönderdikleri görsellerle ispatlıyorlar. Telefon incelik tarafında ise toplamda 5.5 mm boyutlarında. Bu tarafta da Janus One’ın başarılı bir iş çıkardığını görüyoruz.

Şarjı en uzun giden telefon sorununu çözdük. Gelelim telefonun fiyatına. Telefon piyasaya 69$ gibi bir fiyatla çıkıyor. Tamam inanılmaz ucuz değil ama pahalı olmadığı da kesin. Piyasaya sürülmesi için gereken fonlama miktarı da 50.000$. Bunun 20.000$’ını şimdiden toplamış durumdalar. Yani telefonun piyasaya çıkması en azından hayal değil.

Janus one iceriks3 Şarjı En Uzun Giden Telefon : Janus One
Jasus One su geçirmez özelliği ile dikkat çekiyor.

Janus One’ın takdire şayan bir diğer özelliği de bluetooth ile akıllı telefonlar ile arasında bağlantı kurabilmesi. Bu sayede ana telefonunuz yanında bir kurtarıcı olarak da taşınmaya imkan sağlıyor. İşin renk tarafında ise Jasus One 3 adet seçenek sunuyor. Siyah, beyaz ve altın renkleri ile piyasaya sürülecek olan Jasus One’ın işin görsel tarafında da oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Janus One’ın özelliklerini aşağıda verilen videoda izleyip kendinize göre de değerlendirebilirsiniz. Eğer siz de şarjı en uzun giden telefon hangisi sorusunu soranlardansanız Jasus One sizin için iyi bir alternatif olabilir. Sizi bilmiyoruz ama telefon bizden geçer not aldı efendim.

There are no comments yet

    • Hello, guest

      FACEBOOK YORUMLARI