Yalnızlık zor. Hele hele büyük şehirlerde, metropollerde, hasılı kalabalık içinde yalnızlık çok daha zor! İşte bu zorluğu fırsata çevirmek isteyen Japon girişimciler yalnız kadınlar için kiralık erkek hizmeti vermeye başlamış. Fakat konu yanlış anlaşılmasın, olayın jigololarla alakası yok!

Japonya zaten klasik bir şekilde ya teknoloji alanındaki gelişmeleriyle ya da bu tarz gariplikleriyle gündeme geliyor. Daha öncesinden hatırladığımız, Kiralık erkek Arkadaş, Kiralık Ağlama Odası, Kiralık Solo Düğün, Gözyaşı Sildirme Servisi gibi bir çok değişik organizasyon ve girişim Japaonya’da mevcut. Hele bir de ilginç yarışmaları var ki, tam evlere şenlik. (bkz: Japnya’daki İlginç Muz Yeme Yarışması) Neyse, biz konumuza dönelim.

Yalnız Kadınlar İçin Masum Hizmet
rose sheep ikemen homme dormir japon Yalnız Kadınlar İçin Dev Hizmet: Sarılıp Uyumalık Erkek!

Bu kez de Japonlar yalnız yaşayan kadınlar için sarılıp uyumalık erkek kiralama işine el atmışlar ve bu hizmet oldukça popüler hale gelmiş. Rose Sheep adlı bir firma kadınların yalnız geceler ve boş yataklar için artık endişelenmemesi mottosuyla yola çıkmış ve Sheep (kuzu) olarak nitelediği 20-30 yaş aralığındaki çalışanlarının sadece bir telefonla yanınızda uyumak için kiralayabileceğinizi belirten reklamlar yapmaya başlamış. Üstelik bu hizmetin ‘sarılmak’tan öteye geçmeyeceğini de iyice vurgulamış.
rose sheep Japan Yalnız Kadınlar İçin Dev Hizmet: Sarılıp Uyumalık Erkek!Erkekler için oldukça cazip görünen bu hizmetin kadınlara için bedeli ise süresine göre değişmekle birlikte ülkemiz koşulları düşünüldüğünde hizmet satın alanlar için oldukça pahalı, çalışanlar için ise fazlasıyla tatminkar! Şöyle ki; Japon kadınlar 2 saatlik kestirme bir uyku çekmek ve aynı zamanda başlarını sıcak bir göğse dayamak istiyorlarsa 160 dolar, dört saatlik bir uyku için 325 dolar, tüm gece birine sarılıp uyumak için ise 800 dolar ödemek durumundalar. En çok da kiraladıkları erkeklerin kendilerini dinlemelerini isteyen kadınlar bunun gibi ekstra hizmetler için fazladan para ödemek zorunda! Örneğin kadınların kiralanan ‘kuzu’dan uyku öncesi birlikte bir şeyler yemek/içmek veya ‘kuzu’dan kendileri için yemek yapmaları gibi talepleri olursa bunlar ekstraya giriyor.

Rose Sheep adlı girişimin hedef kitlesi 30-40 yaş aralığında yalnız yaşayan kadınlar fakat daha yaşlı kadınlardan da talep alıyorlarmış. Kiraladıkları erkekle genellikle kendi yataklarında uyumayı tercih eden bu kadınlar, erkeğin kendi pijamasını getirmesini isteyebiliyor veya kiraladıkları erkeğin kendi istedikleri bir başka kıyafeti giymesini talep edebiliyorlar.
depressed Yalnız Kadınlar İçin Dev Hizmet: Sarılıp Uyumalık Erkek!Modern zamanın çaresizliği mi desem yoksa modern zamanın bir gerekliliği olarak mı olaya yaklaşsam bilemedim lakin bunu düşünen Japon girişimciyi tebrik etmek lazım bence..!

2 comments

    • Hello, guest

    FACEBOOK YORUMLARI