Yemek Savaşları

little girl sticking her tongue out picky eater 1050x700 Yemek Savaşları

Birçok çocuklu evde her akşam aynı manzara yaşanıyor!

Okuldan gelmiş, kurt gibi aç, mutfak dolaplarını deşinen bir çocuk ve yemek öncesi atıştırmalıkları onun elinden kapmaya çalışan bir anne… Siz telaşla akşam yemeği hazırlamaya çalışırken, miniğiniz sağlıksız atıştırmalıklarla doyma niyetinde. Hal böyle olunca, sebze yemeklerine burun kıvrılıyor, çorba kaselerinin yanına bile yaklaşılmıyor, köftelerse tabağın kenarında soğumaya terkediliyor! Peki bu durumda ne yapmalı?  Bence uzlaşmak en iyisi – ne miniğiniz damak zevkinden ödün versin, ne de siz sağlıksız beslendiği için endişelenin.

Öyleyse çocuklarımızın beslenmelerine takviye olarak neler sunmalı? Öncelikle, büyüme çağındaki çocukların sağlıklı gelişim için nelere ihtiyacı olduğunu iyi bilmek gerek. Değişen hayat tarzlarımız, çocukların erken yaşlarda daha aktif olarak bu hıza ayak uydurmalarını gerektiriyor. Sadece temel gıdaları tüketmek hızla büyüyen çocukların bu ihtiyaçlarını bir dereceye kadar karşılayabiliyor – fakat onların daha fazlasına ihtiyacı var! Hele ki çocuğunuz her yemeği yemiyorsa, işiniz daha da zorlaşıyor. Kemik, diş ve kasların sağlığını desteklemek için gerekli olan kalsiyum ve fosfor, vücudun en önemli yapı taşlarından biri olan protein, beyin gelişimi ve sağlıklı büyümeyi destekleyen vitaminler günden güne büyüyen çocuğunuzun başlıca ihtiyaçları arasında geliyor. Tabi şu anda durup düşünüyorsunuz; hem bu vitamin, mineral ve proteinleri içeren, hem de çocuğunuzun yerken keyif alacağı bir yiyecek var mı diye. Kulağa imkansız gibi geliyor, değil mi? Fakat imkansız değil. Gıda teknolojisinin ilerlemesi sayesinde artık beslenme konusunda çok daha etkili sonuçlara ulaşılabiliyor. Örneğin, sütün iki kat yoğunlaştırılmasıyla elde edilen Büyümix’in bu sayede protein, vitamin ve kalsiyum içeriği arttırılıyor. Farklı aroma seçenekleriyle de çocuğunuzu cezbeden sağlıklı bir atıştırmalık haline geliyor. Yani, hem sizin içinizi rahat ettirecek kadar besleyici, hem de çocuklarınızın keyifle yiyeceği şekilde lezzetli!

Laughing Child arlington beach Yemek Savaşları

Uzun sözün kısası, yemek savaşlarında uzlaşmayı sağlamak için bu tip faydalı atıştırmalıklar en büyük yardımcınız. Tek seferde tüketilebilecek şekilde paketlenen Büyümix’ler, uzun süreli saklama imkanı sunduğu gibi, çocuğunuzun okul çantasında da taşınabilir. Günün her saati güvenle tüketilebilen bu ürünler çocukların sağlıklı beslenmesi konusunda devrim niteliği taşıyor. Günlük vitamin, mineral ve protein ihtiyacına önemli ölçüde takviyede bulunarak, sağlıklı beyin ve vücut gelişimini destekler.

Unutmayın, çocuklarımız bizden farklı bir zamanda yaşıyor. Neyse ki onların değişen ihtiyaçlarının 41 yıldır farkında olan Sütaş var; kendini yenilemeye ve geliştirmeye hiç ara vermeden, bizlere en sağlıklı seçenekleri sunuyor. Anne-baba olarak bizim görevimiz de onların yeteneklerini, hayal güçlerini en faydalı şekilde yönlendirmek, sağlıklı beslenmelerine yardımcı olarak gelişimlerine katkı sağlamak. Bu yüzden, her iki tarafın da mutlu olacağı seçenekler üzerinde uzlaşmak en mantıklısı – yemek savaşlarına harcayacağınız enerjiyi, kaliteli vakit geçirmek için kullanmak sizin elinizde!